POSTANI PROSTOVOLJEC

Postani prostovoljec društva

KAKO POSTANEŠ PROSTOVOLJEC/ KA – INDIVIDUALNI DRUŽABNIK/CA ?

• Kontaktiraj društvo in se bomo dogovorili za uvodni sestanek, kjer boš izvedel/a vse podrobnosti o delu obveznostih in pravicah naših prostovoljcev
  • Prostovoljec/ka z društvom sklene dogovor o sodelovanju, obenem pa je seznanjen/a s pomembnimi etičnimi načeli in zakonodajo na področju prostovoljstva. (http://www.prostovoljstvo.org/resources/files/pdf/kodeks/eticni_kodeks.pdf)

KAJ DOBI PROSTOVOLJEC/KA?

• potrdilo o opravljenem prostovoljstvu
  • strokovno podporov obliki mesečnih srečanj prostovoljcev, na individualni ravni (razgovori, konzultacije…), vsak prostovoljec pa je deležen tudi usposabljanja za kvalitetno prostovoljsko delo v sodelovanju s Slovensko Filantropijo (prostovoljstvo.org)  in prostovoljci, ki nam nudijo strokovno podporo.
  • možnost udeležbe na izobraževanjih, strokovnih ekskurzijah, družabnih srečanjih in ostalih dogodkih društva.
  • povrnitev potnih stroškov, ki so jih imeli med opravljanjem prostovoljstva.