Piknik društva 2017 – Ranč Luže

26. maja, 2017

V četrtek, 25.5.2017, na Dan mladosti – smo se člani društva zbrali na Ranču Luže, na našem tradicionalnem pikniku.     V idilični okolici in v družbi konjev, smo zaplesali, se pogostili in poveselili. Slike povedo vse, zato vas vabimo k ogledu galerije.

Objavljamo tudi vtise naše prostovoljke Olge Kepic:

Medgeneracijsko društvo Z roko v roki vsako leto v mesecu maju, za svoje člane, organizira piknik. Kar nekaj let smo hodili v Voklo »za koruzo«, letos pa smo kraj spremenili. Šli smo na Ranč Jekovec na Lužah.

Bili smo veselo presenečeni, ko smo zagledali stavbo, zgrajeno kot ranč na divjem zahodu. Vse v lesu, zaprto, pod streho in veliko prostora. Ne morem mimo zunanjosti, saj se v vsem sijaju vidijo naše gore od Krvavca, Grintovca, Storžiča do Križke gore, pod njimi pa gozd. Ranč obkrožajo lepo obdelana polja in travniki. Na levi strani pod Štefanjo goro in Možjanco pa se stiska vas Olševek. Ne zamerite, malo me je zaneslo, to so »moji kraji, moje življenje«. Seveda na naših prireditvah ne sme manjkati naš »ansambel za enega«, gospod Janez Kogovšek. Ta nas spremlja že kar nekaj časa. Približno ob 14. uri so nam postregli s hrano. Po mnenju večine je bila zelo dobra. Sveža in okusno pripravljena.

Danes smo najprej prijetno presenetili Marijo Štravs iz skupine Resa, ki je praznovala 95. rojstni dan. Več kot 50 grl ji je zapelo: »Vse najboljše za te!« Seveda se je Marija potem, v nadaljevanju tudi zavrtela. Ne vem, kje ima skrita leta!

Dve Mateji, Eva in Zora so nas z nostalgičnim skečem popeljali v čase, ko smo bili v skupni domovini SFRJ in je bil današnji dan, dan mladosti. Tudi one so se predstavile kot pionirke. Prijetno, spomini, spomini!

Po kosilu in kavici, so na mize začeli nositi pecivo, ki so ga napekle pridne članice. Bilo ga je več kot dovolj! Prisrčna vam hvala! Prisotni so potem peli, plesali, šli ven na pogovore… Kadar je fletno, čas še posebno hitro teče. Ura je bila 17. in treba je bilo domov.

Mislim in verjamem, da smo bili letos vsi zadovoljni! Hvala organizatorju!