Udeležba na Festivalu LUPA

18. septembra, 2017

V sredo 13. septembra smo se, Medgeneracijsko društvo Z roko v roki, udeležili 16. Festivala nevladnih organizacij LUPA.

Festival Lupa je namenjen promociji nevladnega sektorja, njihovih dosežkov, aktivnosti ter pojasnjuje njihovo vlogo v slovenski družbi. Predstavilo se je preko 120 nevladnih organizacij in vsak mimoidoči se je lahko prepričal o raznolikosti tematik, ki obravnavajo predstavljene organizacije. S svojimi oblikami angažiranosti, pomoči in aktivnosti nepogrešljivo prispevajo k uveljavljanju demokracije, trajnostno naravnanemu družbenemu razvoju, porastu družbene blaginje, h kakovosti življenja ter k večji socialni varnosti.

Svojo stojnico smo imeli na Stritarjevi ulici in tako nas je obiskalo kar veliko število ljudi, ki iščejo družbo v tretjem življenjskem obdobju poleg tega pa je k nam pristopilo tudi nekaj mlajših interesentov. Predstavili smo jim naše programe: individualno družabništvo, skupine starejših za samopomoč ter Medgeneracijski tabor, ter jih povabili k sodelovanju. Nekaj smo jih preusmerili tudi na ostala društva, glede na zanimanja obiskovalca.